27282930

Seko līdzi

SAMOILOVS/ŠMĒDIŅŠ JŪRMALAS "MASTERS" TURNĪRĀ IZCĪNA TREŠO VIETU

Aleksandram Samoilovam (attēlā) un Jānim Šmēdiņam šoreiz pusfinālā neizdevās pārspēt itāļu dvīņu brāļus Mateo un Paolo Ingroso, cev.lu

Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš svētdien Majoros "Baltic Beach & SPA" pludmales volejbola stadionā izcīnīja trešo vietu Latvijā pirmo reizi notikušajā Eiropas čempionāta (EČ) posmā Jūrmalas "Masters". Par turnīra uzvarētājiem kļuva dvīņu brāļi Mateo un Paolo Ingroso no Itālijas, bet otro vietu izcīnīja Jusefs Krū/Eduārs Rovlandsons no Francijas.

Turnīrā ar otro numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš, kuri bija sacensību galvenie favorīti, neveiksmīgi aizvadīja pusfināla spēli, nespējot parādīt savu labāko sniegumu ar 0-2 (19-21, 18-21) zaudējot Mateo un Paolo Ingroso (11.). Pirmajā setā Samoilovs/Šmēdiņš, kurus vētraini atbalstīja skatītāji, nokļuva iedzinējos ar 9-13. Drīz pēc tam viņi spēja pietuvoties līdz viena punkta atstarpei, tomēr itāļi beigās nesalūza un pirmo setu uzvarēja. Līdzīgs sākums bija arī otrajā setā, taču šoreiz no 5-8 mājinieki spēja panākt 13-12. Diemžēl Samoilovam/Šmēdiņam šī nebija labākā spēle, jo vairākas rupjas kļūdas ļāva brāļiem Ingroso atgūties, pie 17-16 gūt trīs punktus pēc kārtas un beigās ar māņu sitienu arī nodrošināt uzvaru visā spēlē.

Nikni par neveiksmi Samoilovs/Šmēdiņš savas dusmaz izgāza spēlē par trešo vietu pret poļiem Gžegožu Fijaleku/Mariušu Prudelu, izcīnot uzvaru ar 2-0 (23-21, 21-9). Tikai pirmajā setā risinājās līdzīga cīņa, kurā Samoilovs/Šmēdiņš atspēlējās no 13-15. Savukārt otrajā setā laukumā dominēja skatītāju favorīti, neatstājot pretiniekiem ne mazākās cerības uz veiksmīgu iznākumu. Poļi, kuru Jūrmalas "Masters" bija izlikti ar pirmo numuru, pirms tam pusfinālā ar 1-2 (13-21, 21-17, 12-15) zaudēja Jusefam Krū/Eduāram Rovlandsonam (4.).

Lai gan Samoilovs/Šmēdiņš pirms turnīra neslēpa, ka viņu mērķis Jūrmalas "Masters" ir uzvarēt, viņi arī uzsvēra, ka gūt panākumu būs grūti, jo pretinieki ir spēcīgi, kas arī apstiprinājās izšķirošajās spēlēs, jo brāļi Ingroso aizvadīja patiešām teicamu turnīru, to apliecinot arī finālā. Par trešo vietu Latvijas duets nopelnīja 256 ranga punktus, kas lieti noderēs cīņā par olimpisko ceļazīmi.

Nākamo turnīru Samoilovs/Šmēdiņš aizvadīs jau nākamnedēļ, piedaloties sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā Maskavā, kurā pērn viņi izcīnīja 5. vietu, bet 2013. gadā kļuva par turnīra čempioniem. Pēdējo divu gadu pasaules ranga līderi Samoilovs/Šmēdiņš sacensības sāks no pamatturnīra.

Finālā Ingroso/Ingroso svinēja pārliecinošu uzvaru ar 2-0 (21-15, 21-17) pār Krū/Rovlandsonu. Brāļu duets Jūrmalā uzvarēja visās sešās spēlēs, zaudējot tikai vienu setu. Izšķirošās cīņas aizritēja lieliskos laika apstākļos un teicamā atmosfērā, jo tribīnes svētdien bija piepildītas un skatītāji varēja baudīt pasaules klases pludmales volejbolu.

Jūrmalas "Masters" bija iekļauts 2015.gada oficiālajā pludmales volejbola kalendārā un starptautiskajā turnīru sistēmā.

Jau ziņots, ka Ruslans Sorokins/Aleksandrs Solovejs un Mārtiņš Pļaviņš/Hermans Egleskalns Jūrmalas "Masters" noslēdza dalītā 5. vietā, nopelnot pa 192 ranga punktiem. Sorokins/Solovejs ceturtdaļfinālā zaudēja brālļiem Ingroso, bet Pļaviņš/Egleskalns atzina Samoilova/Šmēdiņa pārākumu.

Sorokins/Solovejs un Pļaviņš/Egleskalns pirmdien Maskavā tiksies "Grand Slam" posma valstu atlases (country quota) spēlē, noskaidrojot komandu, kura pēc tam piedalīsies kvalifikācijas turnīrā.