3031

Seko līdzi

SAMOILOVS/PĻAVIŅŠ AR UZVARU SĀK PASAULES ČEMPIONĀTU
Sestdiena, 27 jūnijs 2015 17:13

Aleksandrs Samoilovs (attēlā) ar Mārtiņu Pļaviņu sestdien Nīderlandē ar uzvaru sāka 2015. gada pasaules čempionātu. Foto: LVF

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Mārtiņš Pļaviņš sestdien Nīderlandes pilsētā Apeldornā (Apeldoorn) ar uzvaru sāka pasaules čempionātu, divos setos pārspējot Jaroslavu Koškarevu/Dmitriju Barsuku (Yaroslav Koshkarev/Dmitri Barsouk, 43.) no Krievijas.

Turnīrā ar 6. numuru izliktais Latvijas duets, aizvadot sīvu cīņu guva uzvaru ar 2-0 (21-18, 24-22), kurā abos setos mūsējie nospēlēja labāk galotnē. Nākamo spēli Samoilovs/Pļaviņš aizvadīs svētdien, bet grupu turnīru noslēgs otrdien.

Spēli ar diviem gūtiem punktiem sāka Krievijas sportisti, kuri pēc tam panāca arī 4-2, taču tūdaļ Samoilovs/Pļaviņš ne tikai atspēlējās, bet izvirzījās vadībā ar 7-5. Atrauties vēl vairāk neizdevās un seta vidū rezultāts kļuva neizšķirts 13-13. Beigas gan krietni labāk nospēlēja Latvijas duets, kuri no 17-16 nodrošināja uzvaru setā ar 21-18.

Otrā seta sākums bija līdzīgs 5-5, taču tad Samoilovs/Pļaviņš ieguva divu punktu pārsvaru 8-6, kuru gan drīz izsēja un paši nonāca iedzinējos ar 9-11. Seta otrā puse bija aizraujoša, jo abas komandas bija vadībā vairākas reizes. Samoilovs/Pļaviņš neizmantoja pārsvaru 14-12, zaudējot trīs punktus pēc kārtas, taču pēc tam divas reizes atspēlēja pretinieku setbumbu, bet galotnē ar savu otro mačbumbu nodrošināja pirmo uzvaru čempionātā.

F apakšgrupas otrā spēlē mājinieki Mihels van Dorstens/Stīvens van de Velde (Michiel van Dorsten/Steven van de Velde, 30.), kuri būs nākamie Latvijas sportistu pretinieki, sīvā cīņā ar 2-1 (16-21, 21-19, 15-13) uzvarēja brālēnus Estebanu Grimaltu/Marko Grimaltu (Esteban Grimalt/Marco Grimalt, 19.) no Čīles.

Ar Nīderlandes duetu Samoilovs/Pļaviņš mērosies spēkiem svētdien plkst. 17 pēc Latvijas laika, bet ar čīliešiem mūsējie spēlēs otrdien plkst. 18. Abas cīņas tiešraidē translēs televīzijas kanāls LTV7.

Pasaules čempionāta pamatturnīrā 48 dueti ir sadalīti 12 apakšgrupās. Katras grupas divas labākās komandas un astoņas labākās trešo vietu ieguvējas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kuras sāksies no 1/16 fināla. Pasaules čempionāts četrās dažādās Nīderlandes pilsētās ilgs līdz 5. jūlijam. Spēļu kalendāram var sekot līdzi čempionāta oficiālajā mājas lapā netherlands2015.fivb.org.

Samoilovs un Pļaviņš pēdējo reizi kopā spēlēja 2010. gadā, kad uzvarēja Krievijas kausā, bet pēdējais lielais turnīrs abiem kopā bija 2008. gada olimpiskās spēles Pekinā, pēc kurām abu ceļi šķīrās. Pēc septiņu gadu pārtraukuma viņiem iespēja atkal spēlēt kopā radās, jo Samoilova pēdējo divu gadu pārinieks Jānis Šmēdiņš maijā guva meniska traumu. Pēc veiktās operācijas Jānis tomēr nepaspēja pilnībā atgūties, tāpēc uz pasaules čempionātu viņa vietā devās Mārtiņš, kurš pa šo iespēju uzzināja tikai atgriežoties no I Eiropas spēlēm, kur viņš ar Haraldu Regžu izcīnīja čempionu titulu. Baku notikušajā turnīrā Pļaviņš/Regža finālā uzvarēja tieši Koškarevu/Barsuku.

Pļaviņa šīs sezonas pamata partneris ir Hermans Egleskalns, ar kuru viņš kopā uzvarēja pirmajos divos Latvijas pludmales volejbola čempionāta posmos, kā arī Austrumeiropas Zonālās volejbola konfederācijas (EEVZA) posmā Maskavā.

Samoilovs/Šmēdiņš iepriekšējos divos gados sezonu noslēdza kā Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) pasaules ranga līderi, nopelnot iespēju startēt arī pasaules čempionātā, kurā šoreiz dalībnieku vidū ir tikai viens Latvijas duets.

AdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisement