3031

Seko līdzi

GRAUDIŅA/ŅEČIPORUKA - EIROPAS ČEMPIONES!
Piektdiena, 21 augusts 2015 15:55

Eiropas čempionāta medaļnieces - austrietes Ilona Kisa (no kreisās) un Katarina Holcere, Eiropas čempiones Tīna Graudiņa un Paula Ņečiporuka, kā arī bronzas laureātes Terēza Kotlašova un Marija Sāra Stohlova no Čehijas. Foto: Vadims Morozovs (LVF)

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Paula Ņečiporuka svētdien "Beach Box Elkor" stadionā, Rīgā, veica jaunu ierakstu Latvijas pludmales volejbola vēstures grāmātā, kļūstot par 2015. gada U-18 Eiropas čempionēm.

Finālā turnīra galvenās favorītes, kuras bija izliktas ar 1. numuru, divos setos ar 2-0 (21-11, 21-9) sagrāva Austrijas volejbolistes Ilonu Kisu/Katarinu Holceri (16.), izcīnot Latvijai pirmās zelta medaļas U-18 vecuma grupā Eiropas čempionātos. Arī pusfinālā Graudiņa/Ņečiporuka izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 2-0 (21-11, 21-12) pieveicot Terēzu Kotlašovu/Mariju Sāru Stohlovu (4.) no Čehijas.

Tīna Graudiņa pēc panākuma neslēpa gandarījumu. "Milzīgs prieks un atvieglojums, ka viss ir beidzies tik labi. Man šķiet, ka mēs vēl neesam sapratušas, kas ir noticis. Pirms fināla treneris mums teica, lai izbaudam spēli un atmosfēru, jo kad vēl būs šāda iespēja – cīnīties finālā savās mājās, tāpēc līdzjutēju atbalsts nekādu psiholoģisko spiedienu neradīja, tikai palīdzēja," sacīja jaunā Eiropas čempione.

"Finālā spēlējām atbrīvoti un, manuprāt, nospēlējām tuvu ideālam. Treneris Aigars Birzulis bija ļoti labi pastrādājis un mēs zinājām, ko pretinieces darīs. Kad noticējām, ka varam tikt līdz finālam? Pēc tam, kad uzvarējām Nīderlandes komandu ceturtdaļfinālā. Mums tā bija grūtākā spēle turnīrā un pēc izcīnītās uzvaras bija nojauta, ka varam sasniegt ko lielu. Jāsaka paldies mūsu treneriem, mammām, tētiem un mūsu treniņu biedriem ar kuriem esam trenējušies pa divām reizēm dienā," Tīna pateicās visiem, kas ieguldījuši viņu izaugsmē.

Savukārt Paula Ņečiporuka sacīja, ka pirms izšķirošajām cīņām abas ar Tīnu bijušas mierīgas un svētdienas spēlēm gatavojušās bez stresa. "Pirms pusfināla un arī fināla mēģinājām pārāk daudz nedomāt par to, kā būs, gatavojāmies spēlēt tāpat kā iepriekš. Pagaidām ir grūti noticēt paveiktajam. Finālā sanāca parādīt to, ko gribējām. Uzvaru čempionātā noteikti svinēšu mājās kopā ar ģimeni un tuviniekiem," smaidot sacīja Ņečiporuka.

Latvijas duets aizvadīja izcilu turnīru, izcīnot septiņas uzvaras septiņās spēlēs, zaudējot tikai vienā setā, jau pieminētajā mačā pret Nīderlandi.

Latvijas sieviešu pludmales volejbola skaļākais ieraksts tika veikts 2009. gadā, kad Inguna Minusa/Inese Jursone kļuva par Eiropas čempionēm pieaugušajām. Inguna Minusa kopā ar Ingu Pūliņu-Ikaunieci 1999. gadā kļuva par Eiropas U-23 čempionāta zelta medaļām, bet 2000. gadā izcīnīja sudrabu, bet trešo vietu togad ieņēma Inga Vētra/Inese Jursone. 1998. gadā Zanda Bautre/Inga Vētra izcīnīja sudrabu Eiropas jauniešu/junioru čempionātā, bet gadu vēlāk otrās bija arī Inese Jursone/Inga Vētra.

Pērn Tīna Graudiņa kopā ar Lindu Grambergu tika pie bronzas U-17 pasaules čempionātā, taču tagad izcīnīts panākums pašu mājās notikušajā Eiropas U-18 čempionātā.

Bronzas medaļas izcīnīja Kotlašova/Stohlova, kuras ar 2-0 (21-9, 21-14) pārspēja zviedrietes Izabellu Hāku/Faniju Āmani (20.).

Jau ziņots, ka ceļā uz finālu Graudiņa/Ņečiporuka izcīnīja trīs uzvaras grupu kārtā, astotdaļfinālā sestdien ar 2-0 (22-20, 21-16) pārspēja Polijas sportistes Martinu Klodu/Aleksandru Pateku (5.), bet pēc tam ceturtdaļfinālā aizraujošā cīņā ar 2-1 (19-21, 21-15, 15-10) uzvarēja Niku Dālderopu/Anki Van Asu (8.) no Nīderlandes.

Svētdien par 5. līdz 8. vietu puišu turnīrā vajadzēja spēlēt Mihailam Samoilovam/Aleksandram Nasonovam (1.), taču viņi dalību atsauca veselības problēmu dēļ un laukumā nedevās, tādējādi turnīru noslēdzot 8. vietā.

Puišu turnīrā Eiropas čempionu titulu izcīnīja Remī Basero/Timotē Platrē (12.), kuri finālā ar 2-0 (21-17, 21-10) uzvarēja Timofiju Polujanu/Dmitro Vietski (15.) no Ukrainas. Bronzas medaļas izcīnīja pērnā gada U-17 pasaules čempioni Florians Brērs/Īvs Hauzeners (16.) no Šveices, kuri spēlē par bronzas medaļām ar 2-0 (21-11, 21-17) pārspēja lietuviešus Audrju Knasu/Aurimu Mazuru (24.).

Kā vēstīts Linda Gramberga/Elza Smilškalne (31.) čempionātu noslēdza dalītā 9. vietā, savukārt Ieva Petrova/Annija Jurdža (28.) palika dalītā 17. vietā. Puišu turnīrā dalītu 9. vietu ieņēma Atvars Ozoliņš/Kristaps Šmits (27.) un Rihards Lazdiņš/Ervīns Āboms (25.).

Eiropas čempionātā piedalījās pa 32 meiteņu un zēnu duetiem no 30 Eiropas valstīm. Pamatturnīrā komandas bija sadalītas astoņās grupās. Grupu uzvarētāji uzreiz iekļuva astotdaļfinālā, otrās un trešās vietas tika izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, bet grupu vājākajām komandām turnīrs noslēdzās.

Sacensības “Beach Box Elkor” pludmales volejbola stadionā, Rīgā Brīvības gatvē 201, notika uz četriem laukumiem, bet vēl divi laukumi bija speciāli izveidoti iesildīšanās vajadzībām. Turnīra vajadzībām tika uzceltas tribīnes – centrālajā laukumā notiekošās spēles varēja vērot līdz 1000 skatītājiem, bet 2. laukumā tribīnēs bija 300 skatītāju vietas.

Pirmajās divās turnīra dienās 6. un 7. augustā notika grupu cīņas, sestdien pa 24 komandām pēc vienmīnusa sistēmas sāka izslēgšanas spēles, noskaidrojot pusfinālistus, bet svētdien notika izšķirošās cīņas par medaļām.

Čempionāta lieldraugs ir ”LDZ ritošā sastāva serviss”, tas notiek ar Rīgas domes un daudzu citu uzņēmumu neatsveramu atbalstu. Atbalstot sportu kā veselīga dzīvesveida pamatu, ERGO ir kļuvis par oficiālo apdrošinātāju pirmajam Latvijā notiekošajam CEV Eiropas U18 čempionātam pludmales volejbolā, nodrošinot sacensībām pasākumu nepārtrauktības polisi.

Čempionāta rezultāti ir apskatāmi Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) mājas lapā www.cev.lu.