Seko līdzi

SAMOILOVS/ŠMĒDIŅŠ OTRO NEDĒĻU PĒC KĀRTAS TRIUMFĒ PASAULES TŪRES "OPEN" POSMĀ!
Svētdiena, 13 septembris 2015 22:21

Jānis Šmēdiņš (no kreisās) un Aleksandrs Samoilovs otro nedēļu pēc kārtas svētdien triumfēja Pasaules tūres "Open" posmā. Foto: fivb.org

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš svētdien otro nedēļu pēc kārtas triumfēja Pasaules tūres "Open" posmā, šoreiz gūstot panākumu Krievijas kūrortpilsētā Sočos notikušajā turnīrā. Latvijas duets aizvadīja teicamas sacensības, jo izcīnīja septiņas uzvaras septiņos mačos, zaudējot tikai divos setos.

Samoilovs/Šmēdiņš, kuri turnīrā bija izlikti ar 2. numuru, finālā interesantā cīņā ar 2-0 (24-22, 21-19) uzvarēja amerikāņus Nikolasu Lucenu/Filu Dalhauzeru (3.).

Pirmajā setā Latvijas sportisti ieguva četru punktu pārsvaru (12-8), tomēr amerikāņi nepadevās uz spēja izlīdzināt rezultātu (17-17). Seta izskaņa bija līdzīga, taču Samoilovs/Šmēdiņš ar ceturto setbumbu tomēr guva panākumu un izvirzījās vadībā. Otrajā setā Latvijas spēlētāji sākumā bija iedzinējos (6-8), tomēr pēc tam sāka spēlēt taktiski viltīgāk, Samoilovs labi darbojās aizsardzībā, Šmēdiņš veiksmīgi uzņēma Dalhauzera spēcīgās serves, tāpēc izdevās panākt izlīdzinājumu. Mača izskaņā laukumā jau dominēja Latvijas duets, svinot otro uzvaru Pasaules tūres šīs sezonas posmos.

Par panākumu Sočos Samoilovs/Šmēdiņš nopelnīja 500 ranga punktus, kas viņiem atkal ļaus uzlabot situāciju provizoriskajā olimpiskajā rangā, kā arī izcīnīja 11 000 ASV dolāru lielu naudas balvu no 75 000 dolāru lielā kopējā balvu fonda.

Pirms nedēļas Samoilovs/Šmēdiņš uzvarēja līdzīga līmeņa turnīrā Riodežaneiro (Brazīlija), tāpēc divu nedēļu laikā viņu bilance ir izcila - 13 uzvaras 14 mačos. Šosezon viņi ir spēlējuši četru lielo turnīru finālos - Eiropas čempionatā Klāgenfurtē (Austrija), Riodežaneiro "Open" un Soču "Open" izdevās uzvarēt, bet Gštādas "Major" turnīra finālā tika piedzīvota neveiksme pret pasaules čempioniem un pasaules ranga līderiem Alisonu/Brunu Šmitu no Brazīlijas.

Kā vēstīts, sestdien Samoilovs/Šmēdiņš ceturtdaļfinālā ar 2-1 (21-16, 19-21, 15-6) uzvarēja poļus Mihalu Kadziolu/Jakubu Šalankeviču (6.), savukārt pusfinālā viņi divos setos ar 2-0 (21-17, 21-17) pieveica sev iepriekš ne pārāk ērtos itāļu pretiniekus Paolo Nikolai/Danieli Lupo (4.) no Itālijas. Savukārt astotdaļfinālā viņi ar 2-1 (19-21, 21-17, 15-11) uzvarēja baltkrievus Aleksandru Dzjadku/Aleksandru Kavaļenku (17.).

Pārējiem diviem Latvijas duetiem tik labi neveicās. Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža, kuri bija izlikti ar 8. numuru, piektdien izslēgšanas spēļu otrajā kārtā ar 0-2 (18-21, 18-21) zaudēja mājiniekiem Oļegam Stojanovskim/Artjomam Jarzutkinam (18.), savukārt Toms Šmēdiņš/Ruslans Sorokins (23.) astotdaļfinālā ar 0-2 (20-22, 18-21) zaudēja spāņiem Fransisko Tomāsam/Sezaram Menedesam Ortego (22.). Pēc zaudējuma astotdaļfinālā abi Latvijas dueti turnīru noslēdza dalītā 9. vietā, izcīnot pa 240 reitinga punktiem un 2000 ASV dolāru lielām naudas balvām.

Visi trīs Latvijas vīru dueti grupu turnīrā izcīnīja pirmās vietas, kas viņiem ļāva uzreiz tikt izslēgšanas spēļu otrajā kārtā. Samoilovs/J.Šmēdiņš un Pļaviņš/Regža izcīnīja pa trīs uzvarām, bet T.Šmēdiņš/Sorokins uzvarēja divās no trim spēlēm.

Izslēgšanas spēlēs tika abi Latvijas dāmu dueti - Lana Sorokina/Inese Jursone un Alise Lece/Marta Ozoliņa. Viņas piektdien zaudēja izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā un turnīru noslēdza dalītā 17. vietā.

Pludmales volejbola Pasaules tūres sezonā ir deviņi "Open" kategorijas posmi, pieci "Grand Slam" kategorijas turnīri, trīs "Major" kategorijas turnīri, kuri visi jau ir notikuši, kā arī Nīderlandē aizvadītais pasaules čempionāts un sezonas finālturnīrs ASV. Visos turnīros volejbolisti cīnās par Starptautiskās volejbola federācijas (FIVB) pludmales volejbola pasaules ranga punktiem, kuri būs svarīgi cīnoties par olimpiskajām ceļazīmēm uz 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Sočos risinās ceturtais sezonas "Open" posms vīriešiem un piektais sievietēm.

Turnīra rezultāti ir aplūkojami FIVB mājas lapā www.fivb.org. Soču "Open" turnīra balvu fonds bija 150 000 ASV dolāru liels (pa 75 000 dolāru vīriešiem un sievietēm).

AdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisement