spacer
spacer
 

Kalendārs

<< Februāris 2018 >> 
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728    

Seko līdzi

 


SOLOVEJS/SOROKINS UN PĻAVIŅŠ/EGLESKALNS SĀKS DALĪBU PK POSMĀ ĶĪNĀ
Pirmdiena, 20 aprīlis 2015 19:44

R.Sorokins, PK posms Meksikā 2014, fivb.org

Latvijas pludmales volejbola dueti Aleksandrs Solovejs/Ruslans Sorokins un Mārtiņš Pļaviņš/Hermans Egleskalns otrdien Ķīnas pilsētā Fudžou (Fuzhou) sāks dalību sezonas pirmajā Pasaules kausa (PK) izcīņas “Open” posmā, par vietu pamatturnīrā cīnoties kvalifikācijas sacensībās.

Abi Latvijas dueti būs starp tiem 30 pāriem, kuri cīnīsies par astoņām ceļazīmēm uz pamatturnīru. Solovejs/Sorokins kvalifikācijā ir izlikti ar 3. numuru, bet Pļaviņš/Egleskalns izlikti ar 17. numuru. Pamatturnīra dalībnieku vidū ir iekļauti 24 dueti, bet vēl astoņi tiks noteikti divās kvalifikācijas kārtās.

Pļaviņa/Egleskalna pirmās kvalifikācijas kārtas pretinieki būs ar 16.numuru izliktais Spānijas duets Francisco Tomás/César Menéndez Ortego (spēles sākums pl.04.50 pēc Latvijas laika), bet Solovejs/Sorokins pirmo cīņu aizvadīs ar mājinieku duetu Peng Gao/Yang Li, kas izlikti ar pēdējo kārtas numuru (spēles sākums pl.05.40 pēc Latvijas laika).

Pļaviņš/Egleskalns kopā aizvadīs pirmo oficiālo turnīru. Pērn Mārtiņš Pļaviņš spēlēja kopā ar Aleksandru Soloveju, savukārt Ruslana Sorokina pārinieks bija Edvarts Buivids.

Abi dueti ir nopietni gatavojušies jaunajai sezonai, krājot spēkus un slīpējot saspēli treniņos. Solovejs/Sorokins pirms sezonas sviedrus lēja Ēģiptē, bet Pļaviņš/Egleskalns pamatus sezonai ielika Rīgā, tad devās uz treniņnometni Turcijā, pēc kuras pēdējā gatavošanās pirms došanās uz Āziju atkal notika Latvijā.

Fudžou “Open” turnīrs norisināsies no 21. līdz 26. aprīlim un tas būs nozīmīgs arī ar faktu, ka tieši no šī turnīra sāksies olimpisko spēļu kvalifikācijas maratons, volejbolistiem sākot cīņu par ceļazīmēm uz 2016. gada olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro (Rio de Janeiro). Latvijas pēdējo sezonu labākais duets – Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, kuri divus gadus pēc kārtas sezonu noslēguši Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) pludmales volejbola pasaules ranga līderpozīcijās, sezonas pirmo “Open” posmu izlaiž.

Pamatturnīrā 32 pāri būs sadalīti astoņās grupās, pa četriem duetiem katrā. Grupu uzvarētāji uzreiz iekļūs izslēgšanas spēļu otrajā kārtā, bet otro un trešo vietu ieguvēji iekļūs izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā. Cīņas par medaļām notiks sestdien 25. aprīlī. Dalībnieki sadalīs 150 000 ASV dolāru lielu naudas balvu fondu.

Turnīram Fudžou ir pieteicies spēcīgs dalībnieku sastāvs, jo ierindā būs gan 2013. gada pasaules čempioni Aleksandrs Brouvers/Roberts Mēuvsens (Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen), gan titulētais amerikānis – olimpiskais čempions Tods Rodžerss (Todd Rogers), kurš spēlēs kopā ar pagaidām mazāk zināmo Stefordu Sliku (Stafford Slick), kā arī daudzi citi augstas klases pludmales volejbolisti, tostarp pērn turnīrā uzvarējušais Kristiāns Varenhorsts (Christiaan Varenhorst) no Nīderlandes, kurš spēlēs kopā ar Reinderu Numerdoru (Reinder Nummerdor). Šoreiz Ķīnā izpaliks Brazīlijas labāko volejbolistu starts, jo turnīram pieteicies tikai viens pāris, kurš sacensības sāks no kvalifikācijas.

PK sezonā vīriešiem būs astoņi “Open” kategorijas posmi, no kuriem nākamais notiks maija vidū Šveices pilsētā Lucernā. Tāpat notiks pieci “Grand Slam” kategorijas turnīri, trīs “Major” kategorijas turnīru, kā arī pasaules čempionāts Nīderlandē un sezonas finālturnīrs ASV.

Paralēli kungu cīņām Fudžou sezonas pirmo “Open” posmu aizvadīs arī dāmas, taču Latvijas pludmales volejbolistes dalībnieču vidū nebūs.

 
AdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisement