spacer
spacer
 

Kalendārs

<< Februāris 2018 >> 
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728    

Seko līdzi

 


JURMALA MASTERS APMEKLĒS FIVB UN CEV PREZIDENTI

Eiropas vadošie pludmales volejbola dueti cīnīsies par Ievas Strazdiņas darinātajām Jūrmalas "Masters" balvām.

Jūrmalas "Masters" Eiropas čempionāta pludmales volejbola posmu klātienē apmeklēs Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) prezidents Ari Grasa un Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) prezidents Andrē Meijers, kuri sekos līdzi ne tikai Eiropas vadošo volejbolistu cīņām, bet arī klātienē varēs pārliecināties par Latvijas organizatoriskajām spējām rīkojot šādas raudzes turnīrus.

Jūrmalas "Masters" turnīrs startēs trešdien, kad pirmās spēles valstu atlases turnīrā, cīnoties par kvotām, aizvadīs Latvijas, Norvēģijas un Austrijas volejbolisti. Ceturtdien sāksies kvalifikācijas spēles, piektdien pamatturnīrs, bet sestdien un svētdien izšķirošās cīņas.

Valstu atlases turnīrā Latviju pārstāvēs Rihards Finsters/Edgars Točs, Viktors Koržeņevičs/Toms Šmēdiņš un Haralds Regža/Armands Āboliņš. Kvalifikācijā iekļūs divi no trim duetiem. Savukārt pamatsacensībās vieta ir garantēta Aleksandram Samoilovam/Jānim Šmēdiņam, Ruslanam Sorokinam/Aleksandram Solovejam un ar īpašo ielūgumu arī Mārtiņam Pļaviņam/Hermanam Egleskalnam.

Latvijas Volejbola federācijas (LVF) prezidents Atis Sausnītis otrdien preses konferencē ar pārliecību varēja sacīt, ka Jūrmala un turnīra organizatori ir gatavi nozīmīgajām sacensībām. "Šī neapšaubāmi būs pēdējo gadu lielākā volejbola izrāde Latvijā, bet pludmales volejbolā lielākā kāda vien bijusi Baltijas valstīs. Ceru, ka skatītāji un līdzjutēji saņems to gandarījumu, ko šāds turnīrs var sniegt. No organizatoru puses ir paveikts viss nepieciešamais, jo Latvijas Volejbola federācijai ar Jūrmalas pašvaldību un turnīra organizatoriem ir izveidojusies ļoti laba sadarbība, tāpēc cerams, ka nākotnē Jūrmalā redzēsim vēl lielāka mēroga turnīrus," uzsvēra LVF prezidents.

Speciāli čempionātam Majoru pludmalē uzcelts milzu pludmales volejbola stadions piecstāvu mājas augstumā. Stadionā klātienē Eiropas čempionāta "Masters" posma spēles katru dienu varēs vērot 2330 skatītāji. Jūrmalā jau kopš svētdienas dzīvo un trenējas Izraēlas pludmales volejbolisti, tāpat arī Latvijas spēlētāji aktīvi izmanto iespēju trenēties Majoru smiltīs.

Sacensību tehniskais delegāts, turnīra virsuzraugs (supervaizers) Tošo Stojānovs uzsvēra, ka Latvijā šobrīd ir zelta laiks pludmales volejbolā. "Latvijā viesojos pirmo reizi un mani te sagaida ar vairākiem pozitīviem pārsteigumiem. Pirmkārt, ka šis būs pirmais "Masters" turnīrs Baltijas valstīs, otrkārt, Jūrmalā šonedēļ satiksies četri prezidenti – Starptautiskās volejbola federācijas (FIVB) prezidents Ari Grasa, Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) prezidents Andrē Meijers, kā arī Latvijas un Lietuvas pludmales volejbola federāciju prezidenti Atis Sausnītis un Marius Vasilauskas. Latvijā pludmales volejbolam šobrīd ir zelta laiks, jo jums ir visas sastāvdaļas, lai šis sporta veids strauji attīstītos. Jums ir pasaules līmeņa spēlētāji, liels atbalsts no Latvijas Volejbola federācijas, tāpat labas atsauksmes no CEV un FIVB, kas uzskata, jums kā turnīru organizatoriem ir liels potenciāls. Taču lai progresētu, ir jāpievērš uzmanība arī vissīkākajām detaļām, un ja tas izdosies, tad būs iespēja organizēt arvien augstāka līmeņa turnīrus," padomu sniedza Stojānovs, piebilstot, ka CEV kolēģi viņam slavējuši pērn Jūrmalā notikušā "Satellite" turnīra perfekto organizāciju.

Latvijas Volejbola federācijas (LVF) viceprezidents un Eiropas volejbola konfederācijas (CEV) valdes loceklis Māris Pēkalis uzsvēra, ka viens no svarīgiem kritērijiem augstāka čempionāta norisei Latvijā un Jūrmalā ir skatītāju apmeklējumus, aicinot pludmales volejbola līdzjutējus atbalstīt spēlētājus ne tikai fināldienās, bet arī pirmajās dienās, kad notiks valstu atlases un kvalifikācijas spēles.

Jūrmalas pilsētas domes sporta pārvaldes vadītāja Indra Brinkmane informēja, ka sestdien paralēli pludmales volejbola cīņām norisināsies arī Jūrmalas kūrortsezonas atklāšanas svētki, ar plašu kultūras programmu, koncertiem, teātra izrādēm, izstādēm un citām aktivitātēm, nodrošinot plašas izklaides iespējas visu vecumu pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem.

Organizatoru pārstāvis Andris Blaka atgādināja, ka pērn satelītturnīrā uz izšķirošajām cīņām visi gribētāji nemaz netika stadiona tribīnēs un palika aiz vārtiem, aicinot šogad laicīgi iegādāties biļetes uz sestdienas un svētdienas cīņām. Uz abu dienu spēlēm biļetes maksā 20 eiro un ir nopērkamas tikai internetā vai "Biļešuserviss" tirdzniecības vietās, savukārt uz vietas tirgos biļetes tikai uz attiecīgās dienas spēlēm - sestdien tās maksās 10 eiro, svētdien 15 eiro. Blakus pludmales volejbola stadionam atradīsies arī lielais TV ekrāns, kur translēs spēles tiešraidē, bet otrs ekrāns atradīsies 300 metrus tālāk, kur notiks "Kūrorta svētku" aktivitātes.

Jūrmala "Masters" un Kūrorta svētku apmeklētāju ērtībām AS "Pasažieru vilciens" sestdien, 23.maijā, nodrošinās papildvilcienus nokļūšanai pēc pasākuma uz Rīgu (Dubulti 23.20 - Rīga 23.55, no Majoriem atiet plkst. 23.23 un Dubulti 00.10 – Rīga 00.43, no Majoriem atiet plkst. 00.13). Tukuma virzienā pēdējais vilciens no Majoriem sestdien aties plkst. 00.07. (vilciens Rīga 23.36-Tukums2 00.58).

Jūrmalas "Masters", kas norisināsies "Baltic Beach Hotel & SPA" pludmales stadionā Jūrmalā, ir iekļauts 2015.gada oficiālajā pludmales volejbola kalendārā un starptautiskajā turnīru sistēmā. Turnīra ceturtdaļfināla, pusfināla un fināla spēles visi interesenti Latvijā varēs vērot TV 6 kanālā un TV Play interneta vietnē, bet interesenti visā pasaulē – starptautiskajā interneta TV kanālā "laola1.tv". Pārējās Latvijas sportistu spēles, sākot ar piektdienas grupu izspēli, ekskluzīvi būs iespējams vērot LMT tīklā mobilajos telefonos un internetā: LMT Straume; delfi.lv, sportacentrs.com.

 
AdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisement