spacer
spacer
 

Kalendārs

<< Marts 2018 >> 
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Seko līdzi

 


PĻAVIŅŠ/EGLESKALNS UZVAR ARĪ ERGO OPEN LČ OTRAJĀ POSMĀ JĒKABPILĪ
Pirmdiena, 15 jūnijs 2015 09:19

ERGO OPEN Latvijas čempionāta 2. posma goda pjedestāls - otrās vietas ieguvēji Haralds Regža/Armands Āboliņš (no kreisās), uzvarētāji Mārtiņš Pļaviņš/Hermans Egleskalns un pirmo reizi šosezon uz goda pjedestāla tikušie Edgars Točs/Rihards Finsters. Foto: Vadims Morozovs (LVF)

Mārtiņš Pļaviņš un Hermans Egleskalns svētdien Jēkabpils sporta centra stadionā izcīnīja uzvaru arī ERGO OPEN Latvijas pludmales volejbola čempionāta 2. posmā, atkārtojot pirms divām nedēļām Jūrmalā gūto panākumu.

Tāpat kā Majoros, arī Jēkabpilī Pļaviņš/Egleskalns turnīru aizvadīja bez zaudējumiem, izšķirošajā mačā atkal pārspējot Haraldu Regžu/Armandu Āboliņu, kuriem otrajā posmā pēc kārtas tiek otrā vieta. Šoreiz cīņa finālā bija daudz sīvāka, jo Pļaviņš/Egleskalns par posma uzvarētājiem kļuva aizraujošā trīs setu cīņā, gūstot panākumu ar 2-1 (26-24, 19-21, 15-10).

Ceļā uz finālu Pļaviņš/Egleskalns pusfinālā ar 2-0 (21-14, 21-16) uzvarēja Rihardu Finsteru/Edgaru Toču, ceturtdaļfinālā viņi ar 2-0 (21-17, 21-18) pieveica Atvaru Vildi/Tomu Benjavu, bet astotdaļfinālā ar 2-0 (21-18, 21-14) guva uzvaru pār Klāvu Zaļkalnu/Arni Tunti. Vēl divas uzvaras Pļaviņš/Egleskalns guva grupu turnīrā.

Pēc turnīra abi uzvarētāji atzina, ka panākumu izcīnīt bijis gana grūti. “Fināls bija ļoti labs, skatītājiem ļoti interesents, jo cīņa ritēja punkts punktā, ar interesantām izspēlēm un blokiem. Skatītājiem noteikti bija labi vērot, bet mēs paši varējām nospēlēt labāk. Šeit Jēkabpilī laukumiem bija cietāks segums un visas komandas līdz ar to spēlēja ļoti labi, jo varēja iesist arī ne tik labi uzceltas bumbas. Viegli nebija, tāpēc esam apmierināti, jo uzvara ir uzvara,” sacīja Mārtiņš Pļaviņš. Viņš uzslavēja Regžu/Āboliņu, kuri finālā parādījuši atzīstamu sniegumu.

“Viņiem rokas netrīcēja, jo nebija jau ko zaudēt. Haralds ar Armandu mums zaudēja iepriekšējā posmā, bet tagad varēja revanšēties, līdz ar to viņi tā arī spēlēja, atbrīvoti un droši, parādot labu sniegumu. Latvijas čempionātā šosezon prognozēt neko noteikti nevar, bet tas ir labi, jo ir vairāk interesantu spēļu un arī līmenis ceļas. Mēs tikai priecājamies par to, ka pārējās komandas pret mums spēlē ļoti labi. Mums ir jāiespringts par visiem 100 procentiem, un nav tā, ka var spēlēt ar pusspēku. Tas mums ir noderīgi,” uzsvēra Pļaviņš.

Savukārt Hermans Egleskalns atzina, ka šoreiz viņi ar Mārtiņu finālā nav nospēlējuši tik labi kā iepriekšējā posmā. “Pakutinājām nervus skatītājiem. Šoreiz pretinieki spēlēja mierīgāk un viņiem vieglāk kaut kā viss sanāca. Iespējams Haraldam un Armandam vējainais laiks patika labāk. Mums šajos divos Latvijas čempionāta posmos nebija viegli, jo katrā spēlē ir jācīnās, nedrīkst atslābināties, jāiet un jāstrādā kārtīgi katrā mačā,” atzina Egleskalns.

Pļaviņš/Egleskalns trešo nedēļas nogali pēc kārtas kļuva par turnīra uzvarētājiem, jo starp abiem Latvijas čempionāta posmiem viņi iepriekšējā svētdienā 7. jūnijā tirumfēja Austrumeiropas Zonālās volejbola asociācijas (EEVZA) posmā Maskavā.

Trešo vietu šoreiz izcīnīja Finsters/Točs, kuri pirmajā posmā palika ceturtie. Cīņā par vietu uz goda pjedestāla viņi ar 2-0 (21-15, 21-19) uzvarēja Ģirtu Glāzeru/Sandri Andrejevu, kuri tiekot labāko četriniekā sagādāja pārsteigumu. Pusfinālā Glāzers/Andrejevs interesantā mačā ar 1-2 (23-21, 17-21, 7-15) zaudēja Regžam/Āboliņam.

Divas dienas notikušais ERGO OPEN Latvijas čempionāta posms skatītājiem sagādāja interesantas cīņas, kurām līdzi sekoja kupls skatītāju skaits. Jēkabpils domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs uzsvēra, ka šāds turnīrs ir ļoti noderīgs jaunajiem volejbolistiem, kuri klātienē var vērot Latvijas labāko pludmales volejbolistu sniegumu. “Jēkabpilī ir dziļas un senas volejbola tradīcijas, tāpēc likumsakarīgi, ka jau otro reizi pie mums notiek Latvijas čempionāta posms pludmales volejbolā. Mēs pamazām veidojam sporta infrastruktūru volejbolam un galvenais, ka mums ir jauniešu un bērnu komandu piramīda, kas sekmīgi darbojas. Par ko liecina rezultāti gan ģimnāziju grupā, gan bērnu grupā. Gaidīsim nākošos posmus Jēkabpilī, jo tāda līmeņa spēlētāji, kas ir ieradušies, tikai veicina sporta veida popularitāti un dod vēlēšanos bērniem un jauniešiem nodarboties ar pludmales volejbolu,” uzskata Salcevičs.

ERGO OPEN otrā posma sacensībām bija pieteikušies 36 dueti, bet pamatsacensībās startēja 24 dueti. Šogad par patīkamu pārsteigumu ir parūpējusies Starptautiskā volejbola federācija (FIVB), kas labākajiem 8 duetiem pēc katra Latvijas čempionāta ERGO OPEN posma piešķirs FIVB reitinga punktus. 1.vieta saņems 8 punktus, 2.vieta – 6, 3.vieta – 4, 4.vieta – 2, bet 5.-8.vieta saņems pa 1 punktam kopējā FIVB reitinga ieskaitē.

Šosezon ERGO OPEN Latvijas čempionātā pludmales volejbolisti sacentīsies piecos posmos. Skatītāji Latvijas čempionāta posmus vīriešu un sieviešu duetiem varēs vērot arī Rīgā, Saulkrastos un Daugavpils novadā, bet čempionāta fināls no 11. līdz 13. septembrim notiks Jūrmalā.

Skatītāji laipni aicināti uz visiem Latvijas čempionāta ERGO OPEN posmiem, jo sezonas beigās kāds no līdzjutējiem kļūs par „Electra Fashion Cruiser” divriteņa īpašnieku! Akcijas noteikumi atrodami http://pludmales.volejbols.lv/electra-skattju-konkurss.

Jau trešo gadu Latvijas pludmales volejbola čempionāta ģenerālsponsors ir apdrošināšanas sabiedrība ERGO. Čempionātu atbalsta „LDz Infrastruktūra”, Jēkabpils un Jūrmalas pilsētas domes.

Vairāk informācijas par ERGO OPEN turnīriem http://pludmales.volejbols.lv/.

Ieeja uz visiem posmiem ir BEZ MAKSAS.

 
AdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisement