spacer
spacer
 

Kalendārs

<< Februāris 2018 >> 
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728    

Seko līdzi

 


ERGO OPEN 2016 2. POSMĀ UZVAR LIETUVIEŠI RUMŠEVIČUS UN KAŽDAILISKaut arī vējš joprojām pūta sirsnīgi un grādrādis pāri ailītei 14 tā arī netika, vismaz saules klātbūtne ļāva sacensībām kļūt gan skatāmām līdzjutējiem, gan mazāk līdzīgām ekstrēmo sporta veidu cienītājiem. Brāzmainais vējš sijāja tos, kuri ERGO OPEN 2016 2. posmā spēja pielāgoties tam un sadzīvot ar vēja izraisītajām bumbas trajektorijām, no tiem, kas tā arī nespēja adaptēties šim pūtienam.

Ceturtdaļfinālā lielāko interesi raisīja ar otro izliktā dueta – Ruslana Sorokina un Riharda Finstera – pretstāve 1. posma uzvarētājiem – Tomam Šmēdiņam un Aleksandram Solovejam. Tāpat kā pirmajā čempionāta posmā Majoros arī O-Sands pludmales stadionā Toms ar Aleksandru izrādījās spēcīgāki par oponentiem, kuriem toreiz Sorokina vietā spēlēja Edgars Točs, mača laikā gūdams traumu, kas noveda pie dueta Finsters/Sorokins. Panākums Šmēdiņam un Solovejam devās rokās ar 2:0 (21:19, 21:13).

Arī pārējos ceturtdaļfinālos uzvaras tika gūtas divos setos. Vissīvākā uzvara sanāca lietuviešiem Lukam Každailim un Arnam Rumševičum, kuri ar 2:0 (21:11, 23:21)  pārspēja Armandu Āboliņu un Tomu Benjavu. Vēl jaunizveidotais duets Ingars Ivanovs un Hermans Egleskalns ar 2:0 (21:18, 21:16) apspēlēja Ventu Graudiņu un Arni Reliņu, bet Mārtiņš Pļaviņš ar Haraldu Regžu tika galā ar igauņiem Kristo Kollo un Karlu Jāni – 2:0 (21:14, 21:18).

Pusfinālā nedaudz negaidīti Pļaviņš ar Regžu atzina jauno lietuviešu pārākumu divos setos – 0:2 (16:21, 21:23), bet Solovejs ar Šmēdiņu prata lauzt cīņas gaitu, labāk izmantojot vēja spēku, un uzvarēja ar 2:1 (18:21, 21:16, 15:6). Pēc pusfināla pretiniekus slavēja Toms Šmēdiņš, jo viņi laukumā devās pēc nedēļu ilgiem treniņiem, kā arī atgādināja, ka pašiem šis ir vien trešais turnīrs, un dažādu veselības likstu dēļ šobrīd duets tikai ieskrienas. “Šis turnīrs ir varbūt spēcīgākais pēdējos četros gados. Varbūt tikai Saulkrastos ir bijis kas līdzīgs,” turnīra prestižu atzīmēja Toms, piebilstot, ka finālā daudz ko noteiks spēja tikt galā ar servju uzņemšanu, domājot Arna Rumševiča trāpīgās gremdserves.

Vispirms gan bija jānospēlē mačs par trešo vietu, kurā izpaudās lielāka Pļaviņa un Regžas trenētība un savstarpējā sapratne. 1. setā daudz kļūdījās Ivanovs ar Egleskalnu, ko par savu servju mērķi bija izvēlējušies rangā augstākstāvošie. No 12:17 Ingars ar eisu un Hermans ar bloku pievilka līdz 16:18, taču divas serves ārpus laukuma un Egleskalna māņu sitiens tīklā simboliski noslēdza kļūdu pilno periodu – 17:21.

Toties 2. setā Ingars ar Hermanu, spēlējot ar smaidu sejā, panāca 9:5 savā labā, bet pēc 10:9 arī 19:14 un 20:16. Kļūdu šajā setā nomināli vājākajiem bija pavisam maz, un tādā izklāstā jau pārāki bija Ivanovs ar Egleskalnu. Atlika tikai pielikt punktu setam, taču tas neizdevās. Pēc 19:20 tika ņemts pārtraukums ar Hermana vārdiem “normāli uzcelt nevar”, domājot vēju, taču arī tas nepalīdzēja. Pārāk tuvu tīklam esošu bumbu autā sita Ivanovs, precīzi uzbruka Pļaviņš un punktu mačam, nobloķējot Ivanova māņu sitienu, pielika Regža – 2:0 (21:17, 22:20). Tomēr ceturtā vieta pēc nedēļu ilgiem treniņiem ir labs panākums, un to pēc spēles atzīmēja arī Ivanovs: “Bēdāties nav pamata. Izpildījām uzdevumu – nospēlēt sešas spēles, un pēc nedēļas treniņiem tas ir labs rezultāts. Galvenais ir pozitīva atmosfēra laukumā. Nākamais mūsu turnīrs, iespējams, būs Igaunijā. Ja Hermans būs atpakaļ no ģimenes atvaļinājuma, Saulkrastos spēlēsim, kur ir lieliska atmosfēra.”

“Nav tik traki, kaut kādas iemaņas jau vēl ir palikušas,” to, ka gluži no nulles šogad būtu sākts, noliedza Egleskalns. “Spēlēsim kopā, cik varēsim. Abi būsim izlasē zāles volejbolā, bet piedalīsimies arī Latvijas olimpiādē bīčā.”

Prognozējot uzvarētājus finālā, Ingars lika uz lietuviešiem, Rumševiča servi un abu ciemiņu spēju izmantot vēju savā labā.

Par spīti šai prognozei fināls sākās labvēlīgi latviešiem. Kazdailis gan nobloķēja Soloveju pirmajā izspēlē, taču drīz vien bija jau 6:1 latviešu labā. Pēc pāris Šmēdiņa kļūdām uzbrukumā gan jau ir 6:4, taču kopumā Toms ar servju uzņemšanu un uzbrukumu tika galā labi, un lietuvieši servju artilēriju pavērsa pret Soloveju. No 9:9 ritēja līdzīga cīņa, kurā izšķirošo izrāvienu pēc 17:18 veica Toms ar Sašu. Labas Šmēdiņa serves, Kazdaiļa sitiens autā un Soloveja bloks ļāva uzvarēt 1. setu ar 21:18.

2. sets bija latviešu kļūdu sets. Īsti neizdevās tikt galā arī ar Arna Rumševica servēm, un setu varēja norakstīt – 15:21.

Toties izšķirošais sets sākās kā pasakā – labi Soloveja uzbrukuma sitieni, riebīgas Šmēdiņa serves, laba Toma darbība aizsardzībā, un lietuvieši bija kraujas malā – 8:3. Diemžēl latvieši paši palīdzēja Rumševičam un Kazdailim nenokrist... Nelīdzēja pārtraukums. Solovejs uzbrukumā mānīja, šos sitienus Rumševičs lasīja augšā kā ogas un bumbas sūtīja latviešu laukuma smiltīs, vairākas neveiksmīgas darbības Solovejam... Par spīti tam, ka Solovejs sāka uzbrukt spēcīgi un precīzi, latvieši bija vienas kļūdas attālumā no zaudējuma, un lietuvieši to varēja svinēt brīdī, kad Solovejs slikti uzņēma servi, bet pāri tīklam nākošo bumbu pretinieku laukuma pusē ietrieca Kazdailis – 2:1 (18:21, 21:15, 18:16) lietuviešu labā.

“Bijām jau vinnējuši spēlē,” sarūgtinājumu pēc fināla neslēpa Šmēdiņš. “Bija 8:3 mūsu labā, taču tad pieļāvām piecas – sešas bērnišķīgas kļūdas. Beigās Saša spēlēja labi, taču pirms tam tik daudz sakļūdījās, ka es nevarēju palīdzēt. No plus pieci pēdējā setā zaudēt nedrīkst. Savukārt 2. setā aizpeldējām servju uzņemšanā. Visā turnīrā spēlējām labi, un, ja būtu finālā zaudējuši latviešiem, nebūtu tik lielas dusmas. Atdevām kausu lietuviešiem... Tagad brauksim uz Poliju, kur plāns ir kļūdīties mazāk nekā finālā.”

Prieku par uzvaru neslēpa lietuvieši, kuri atzīmēja, ka “Latvijā turnīri tiek organizēti lieliski, un mēs centīsimies piedalīties arī nākamajos posmos.” Nākamais posms vīriešiem no 15. līdz 16. jūlijam notiks Saulkrastos, bet sievietes jau var koncentrēties ERGO OPEN 2016 finālam no 22. līdz 24. jūlijam Jūrmalā.

Jau ceturto gadu Latvijas pludmales volejbola čempionāta ģenerālsponsors ir apdrošināšanas sabiedrība ERGO. Čempionātu atbalsta Jūrmalas un Alūksnes pilsētas domes.

Vairāk informācijas par ERGO OPEN 2016 turnīriem http://pludmales.volejbols.lv/

Ieeja uz visām sacensību dienām būs BEZ MAKSAS, tāpat svētdienās starp fināliem paredzēti īpašie konkursi arī skatītājiem.


 
AdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisement