spacer
spacer
 

Kalendārs

<< Marts 2018 >> 
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Seko līdzi

 


AR KVALIFIKĀCIJAS SACENSĪBĀM STARTĒJIS LATVIJAS ČEMPIONĀTA PLUDMALES VOLEJBOLĀ ERGO OPEN FINĀLS E-pasts

Sestdien un svētdien Jūrmalas pludmales centrā Majoros tiks aizvadīts Latvijas čempionāta pludmales volejbolā ERGO OPEN fināla posms, kurā tiks noskaidroti šā gada Latvijas čempioni. Par uzvaru cīnīsies arī olimpieši Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs, kurus uzvarēt gribēs visi viņu pretinieki. No spēcīgākajiem šoreiz iztrūks vien Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš, kuri pēc zaudējuma CEV satelītturnīra kvalifikācijas 1. kārtā šveiciešiem Adrianam Haidriham un Gabrielam Kislingam ar 0:2 (18:21, 19:21) nepaspēs laikus atgriezties Latvijā, kā arī Latvijas čempions Rihards Finsters, kuru moka muguras sāpes. Tāpēc Majoros Sorokina un Šmēdiņa partneri turnīrā Mihails Samoilovs ar Aleksandru Soloveju spēlēs kopā, bet Finstera pastāvīgais komandas biedrs Edgars Točs aizstāvēt čempiona titulu centīsies pārī ar Armandu Āboliņu. Āboliņa pēdējā laika partneris Toms Benjavs tikmēr cīnīsies kopā ar ERGO OPEN 3. posma Saulkrastos 3. vietas ieguvēju Arni Tunti, kura pārinieks savukārt jau mērķē uz treniņiem Latvijas izlasē zāles volejbolā.

Piektdienas vakarā kvalifikācijas sacensībās tika noskaidroti visi pamatturnīra dalībnieki. 12 pāriem vieta pamatturnīrā jau bija garantēta, un vēl 12 duetiem atlika noteikt pārējos četrus dalībniekus. Ne viss notika saskaņā ar reitingu. Tā divas uzvaras – ar 2:1 (17:21, 21:17, 15:10) pār Gati un Jāni Balodi un ar 2:0 (21:16, 21:9) pār Sandri Kalniņu un Kārli Rutmani svinēja Andris Zadovskis pārī ar Aivi Āboliņu. Juniori Kristaps Šmits un Atvars Ozoliņš vispirms ar 2:0 (21:11, 21:14) pārspēja rangā augstāk stāvošos Dmitriju Lavrenovu un Maksimu Sergejevu, bet 2. kārtā sīkstā cīņā tomēr bija spiesti atzīt vairāk pludmales smilšu savā karjerā apēdušo Kārļa Celmiņa un Daniela Nātriņa pārākumu ar 0:2 (20:22, 19:21). Arī Uģis Puķītis ar Viktoru Koržeņeviču pēc Sergeja Nikolajeva un Aleksandra Nasonova apspēlēšanas ar 2:0 (21:14, 21:15) tika galā ar Jāni Rudzīti un Atvaru Vildi, kuri kvalifikācijā bija izsēti ar 3. numuru, - 2:0 21:18, 21:17). Kā ceturtie pamatturnīrā iekļuva Arnis Reliņš ar Mārci Jirgensonu, kuri izšķirīgajā cīņā ar 2:0 (21:17, 23:21) izrādījās spēcīgāki par Andi Grambergu un Mārtiņu Eglīti.

Visbeidzot, tā kā pamatturnīrā no diviem duetiem tika izveidots viens,  atlikusī vieta tika izlozēta starp četriem kvalifikācijas 2. kārtas zaudētājiem. Laime uzsmaidīja Vildem un Rudzītim. Viņi sestdien spēlēs D grupā kopā ar Nātriņu/Celmiņu, Sandri Andrejevu/Ģirtu Glāzeru un Tunti/Benjavu. A grupā galvenie favorīti Samoilovs un J. Šmēdiņš eksaminēs Dāvi Nātriņu/Gintu Antomu, Uldi Baranovu/Māri Orupu un Zadovski/Ai. Āboliņu. B grupā Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža tiksies ar Raimondu Vilmani/Kasparu Salmiņu, Rihardu Vilmani/Arti Danieku un Koržeņeviču/Puķīti, bet C grupā čempiona titula aizstāvēšanu ar mačiem pret Soloveju/M. Samoilovu, Oskaru Pugu/Kristapu Punculi un Reliņu/Jirgensonu sāks Točs pārī ar Arm. Āboliņu. Pirmās spēles jau pulksten deviņos no rīta, bet katras grupas divi labākie pāri svētdien, sākot no ceturtdaļfināla, noskaidros Latvijas meistarsacīkšu medaļniekus.

Sieviešu turnīrā spēkus samēros astoņi labākie dueti. Vispirms sestdien, sākot no pulksten 11:00, notiks divi grupas turnīri. Grupas uzvarētājas uzreiz iegūs tiesības startēt pusfinālā, bet otro un trešo vietu īpašnieces jau svētdien noskaidros vēl divus duetus, kas spēlēs pusfinālā. A grupā ielozētas pagājušā gada sudraba laureātes Marta Ozoliņa un Alise Lece, Agnese Caica un Anastasija Kravčenoka, Ilze Liepiņlauska un Sanda Ragozina, kā arī Amanda Rūse un Elza Dābola. Savukārt pagājušā gada čempiones Ineses Jursones pāriniece B grupā šogad Lanas Sorokinas vietā būs Līva Sola. Viņām pretī tīkla otrā pusē stāsies pagājušā gada Eiropas U-18 čempiones Tīna Graudiņa un Paula Nečiporuka, Linda Gramberga un Elza Smilškalne, kā arī Sallija Arhipova un Anete Krastiņa.

Vēl tikai jāpiebilst, ka šādos sastāvos gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē šogad kādā no posmiem ir uzvarējis tikai viens duets. ERGO OPEN 1. posmā maija beigās turpat Majoros tas bija pa spēkam Lecei un Ozoliņai.

Šosezon ERGO OPEN 2016 pludmales volejbolisti sacenšas sešos posmos. Skatītāji Latvijas čempionāta spēles vīriešu un sieviešu duetiem varēs vērot vēl divos posmos augustā. Pirmo reizi Latvijas čempionāta posms no 5. līdz 7. augustam norisināsies Alūksnē, bet no 26. līdz 28. augustam Jūrmalā tiks aizvadītas pēdējās ERGO OPEN 2016 sacensības, kas vienlaikus būs arī EEVZA (Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas) posms.

Jau ceturto gadu Latvijas čempionāta pludmales volejbolā ģenerālsponsors ir apdrošināšanas sabiedrība ERGO. Čempionātu atbalsta Jūrmalas un Alūksnes pilsētas domes.

Vairāk informācijas par ERGO OPEN 2016 turnīriem: http://pludmales.volejbols.lv/

Ieeja uz visām sacensību dienām ir BEZ MAKSAS.

 
AdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisement